25.05.2022

Co zyskasz na diecie Paleo?

Jest coraz więcej badań naukowych, które potwierdzają, że dieta Paleo ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Sami również możemy dołożyć do tego swoje cegiełki zebrane na podstawie rozmów i wyników badań krwi od osób, które wspierały i wspierają się naszą dietą.

Co zyskały te osoby?

Nareszcie zaczęły jeść prawdziwe, czyli nieprzetworzone jedzenie. W tej diecie nie ma mowy o ustępstwach, które dopuszczają wyjście do sklepu lub pobliskiej knajpy na szybkie wrzucenie czegoś na ząb z szeleszczącej paczki. 

Zero przetworzonego jedzenia, żadnych ukrytych cukrów, ani grama konserwantów czy innych chemicznych dodatków. Na tej diecie pozbędziesz się z organizmu toksyn i chemikaliów.

Jeśli na talerzu pojawi się wołowina, to taka, która wcześniej była karmiona trawą, a nie antybiotykami czy pszenicą. Podobnie sprawa wygląda z karmieniem ryb czy kur. Im bliżej natury, tym lepiej.

Sam fakt, że przestajesz jeść zboża, rośliny strączkowe, nabiał, ciężkie makarony, pieczywo, rafinowane tłuszcze i cukry, sprawia, że Twoja flora jelitowa się odbudowuje, układ trawienny zaczyna lżej pracować, jakby brał głębszy oddech, a insulina przestaje skakać trylion razy w ciągu dnia. To wszystko sprawia, że następuje zwiększone wchłanianie czystego bogactwa składników odżywczych.

Dziękujemy, tyle w temacie 🙂 Żartujemy, jest jeszcze kilka innych smaczków korzystnych dla zdrowia i dobrego samopoczucia na tej diecie.

Skupmy się na lepszym trawieniu i utrzymaniu flory jelitowej w doskonałym stanie. Czy już rozumiesz, do czego zmierzamy?

Jeśli do tej pory problemy toaletowe byłyby Ci bliskie, to tutaj zacznie się nowy rozdział Twojego życia. Bez wzdęć i kłopotów z wypróżnianiem. Co za ulga 🙂

Lecimy dalej z korzyściami. Utrata wagi.

Mniej węglowodanów i wyłączenie z diety cukru pomaga w regulacji metabolizmu, obniżeniu cukru we krwi i zmniejszeniu stanów zapalnych. Do tego czujesz, że masz głębszy sen i lepiej zarządzasz stresem. Przekłada się to na naturalne spalenie zgromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej.

Wprowadzając równocześnie aktywność fizyczną, doświadczysz nie tylko utraty wagi, ale również wzrostu mięśni. Jeśli siłownia jest Ci bliska lub uprawiasz jakiś sport i zależy Ci na lepszych efektach, przetestuj dietę Paleo i zobacz na własnej skórze, co się zmieni.

Zaraz, zaraz, ale czy na Waszej diecie Paleo+ mam jeść tylko 4 posiłki?

Kilka razy usłyszeliśmy to pytanie.

Powróćmy na moment do naszego paleoprzodka. Czy wyobrażacie sobie, że taki człowiek miał możliwość jeść 5 posiłków dziennie? W żadnym razie. 1-2 maksymalnie. I tak przez tysiące lat. Nasz układ trawienny funkcjonujący dokładnie tak samo, jak u myśliwych zbieraczy, wręcz nie życzy sobie ciągłej pracy. Nawet 4 posiłki to bywa za dużo, ale przyjmijmy, że to ustępstwo jest w granicach rozsądku.

No dobrze, ale skoro potrzebujemy zaledwie dwóch posiłków dzienne, to jak powalczyć z głodem w takiej sytuacji? – Przyznaj, przyszło Ci do głowy takie pytanie?

Głód i kontrola nasycenia. Przyjrzyjmy się temu przez chwilę. 

Zaburzenie ośrodka głodu i sytości to częsty objaw u osób, które cierpią na hiperglikemię. Dotyczy to również tych, którzy gdy odczuwają spadek poziomu cukru we krwi, stają się zmęczeni, rozdrażnieni, czasami zdezorientowani i agresywni (hipoglikemia lub hipoglikemia reaktywna).

Posiłki Paleo oparte na białku i tłuszczu są sycące i zapewniają długotrwałą energię. Wraz ze zminimalizowaniem w menu węglowodanów, dieta Paleo uczy organizm także efektywnego wykorzystywania zasobów własnej tkanki tłuszczowej. Paliwem staje się białko i tłuszcz, a nie glukoza z węglowodanów. Głód rozwija się tutaj stopniowo, bez szalonych wahań nastroju i napadów na jedzenie.

I jak Ci się to podoba? Widzisz, ile możesz zyskać na diecie Paleo? Poniżej zrobiliśmy małe podsumowanie i hasłowo rozpisaliśmy wszystkie korzyści płynące z wprowadzenia takiego stylu życia. Oto one:

– poprawa nastroju i samopoczucia

– zmniejszenie  stanów zapalnych

– większy poziom energii i witalności

– zdrowa flora jelitowa

– zmniejszenie wydzielania insuliny i zwiększona wrażliwość na insulinę

– lepszy sen

– poprawa u osób cierpiących na lęki, depresję

– trwała utrata masy ciała

– obniżone ryzyko chorób serca, cukrzycy i raka

– lepsze wchłanianie składników odżywczych

– zmniejszone reakcje alergiczne

– łatwiejszy przyrost tkanki mięśniowej

– lepsze trawienie i brak problemów toaletowych

Skoro tyle udało Ci się przeczytać, to może jednak skusisz się na przetestowanie naszej diety Paleo+?