Nowy rok z Mistrzynią Świata K1 Różą Gumienną

Styczeń za nami, jak tam Wasze noworoczne postanowienia? Mamy nadzieję, że wytrwaliście cały miesiąc. Aby zmotywować Was do dalszych działań przygotowaliśmy wywiad z inspirującą dziewczyną: Różą Gumienną. Róża jest zawodniczką kickboxingu, mistrzynią FEN, reprezentowała Polskę w kadrze narodowej. Intensywne treningi to jej codzienność a my pilnujemy, by jej ciało przy takim wysiłku było odpowiednio odżywione. Tym razem rozmawialiśmy jednak nie o cateringu dietetycznym a noworocznych postanowieniach!

Jak się czujesz po ostatnim roku? Jakie masz postanowienia noworoczne?
Ubiegły rok nie był dla mnie łatwy, ponieważ przeszłam poważną kontuzję i musiałam przeorganizować moje sportowe plany. Jednak z biegiem czasu uważam, że ta sytuacja wzmocniła mnie psychiczne. Wiem, że swoją determinacją mogę zdziałać naprawdę wiele. Mimo wszystko jestem zadowolona, z tego co zdążyłam wyrwać z końcówki sezonu startowego. Nowy rok niesie ze sobą kolejne wyzwania. Jestem już po walce o pas organizacji FightExclusiveNight. Niesiona wygraną przystępuję do startów amatorskich: Mistrzostw Polski, Pucharu Świata, igrzysk the World Games, Mistrzostw Świata. Chciałabym, aby w 2017 roku sport przysparzał mi tyle satysfakcji i radości, jak dotychczas, aby ludzie, którzy mnie otaczają i wspomagają karierę sportową dalej byli przy mnie i mnie wspierali.

Czy przełom roku to według Ciebie dobry moment na zmiany w swoim życiu?
Umownie, owszem; Jednak prawda jest taka, że zmiany w życiu można wprowadzić w każdym momencie. Trzeba po prostu siąść, zastanowić się, podjąć decyzję i zacząć działać. Aby przejść do działania, trzeba naprawdę czegoś mocno chcieć.

 

W jaki sposób wyznaczasz w swoim życiu cele? Co dodaje Ci skrzydeł?
Nie wyobrażam sobie życia bez nieustannego wyznaczania sobie ambitnych celów. Nauczył mnie tego sport, towarzyszący mi od dzieciństwa. Cele w moim wypadku rosną wraz z osiągnięciami, chcę się coraz więcej i więcej…
Mam bardzo wysoki poziom motywacji wewnętrznej, dążę do udowodniania sobie pewnych spraw (nie innym ludziom), chcę sama mieć przekonanie, że potrafię, mogę. Musze realizować swoje cele, aby czuć się cały czas wartościową i pewną siebie kobietą.

Nie ma jednej recepty na sukces, ale myślę, że w moim wypadku determinacja, upór, sumienność i samokrytyka pozwoliły mi osiągnąć to co do tej pory zrobiłam.

Skrzydeł dodaje mi rodzina, chłopak, pozytywny odzew kibiców, sukcesy moich koleżanek i kolegów z klubu.

Co według Ciebie sprawia, że nie wszyscy realizują swoje postanowienia?
Uważam, że gasnący zapał i brak konsekwencji, małe niepowodzenia są największym problemem ludzi. Jeśli mamy jakiś cel, zadanie, na którym nam zależy musimy tak długo próbować, aż je zrealizujemy. Jeśli raz, nawet przy błahej sprawie zrezygnujemy z czegoś, to nauczymy się porzucania niedokończonych zadań i z biegiem czasu stanie się to dla nas normalne.
Czasami trzeba zagryźć zęby, poświęcić trochę więcej czasu, ale udowodnić sobie, bądź innym, że dam radę i zrobię to. Żeby osiągnąć swój cel, musisz wracać do niego nieustannie myślami, wizualizować sobie go i cokolwiek robisz w życiu miej z tyłu głowy poczucie, że wszystko prowadzi tak naprawdę do jego realizacji – czy to będzie życie prywatne czy zawodowe. Wszystko musisz podporządkować realizacji celów.
Trzeba nauczyć się cieszyć i doceniać małe sukcesy i nie przejmować się krytyczną opinią innych nieprzychylnych nam ludzi.

Co według Ciebie ogranicza ludzi w realizacji celów?
Ludzi ogranicza brak wyobraźni i marzeń, marzenia choć czasami wybujałe napędzają do działania. Dodatkowo, brak wiary w swoje możliwości oraz wsparcia bliskich osób, które w kryzysie obiektywnie powiedzą co myślą, ale i po tym, krzepiąco poklepią po ramieniu.
Postanowienia postanowieniami, a jak z marzeniami? Czego TOBIE życzyć na 2017 rok?
Bardzo chciałbym w tym roku być skoncentrowana na rzeczach ważnych, nie rozpraszać się i konsekwentnie realizować swoje cele, a mam ich sporo. 😉 Marzę, aby na igrzyskach The World Games 2017 prezentować znakomita formę i zdobyć złoty medal, a kilka miesięcy później wrócić po 4 latach do Brazylii i na Mistrzostwach Świata powtórzyć wynik – czyli zostać po raz drugi Mistrzynią Świata. Poza tym marzę, aby dokończyć i obronić swoja pracę doktorską. 😉

Trzymamy kciuki za realizację wszystkich marzeń, życzymy powodzenia i dziękujemy za miłą rozmowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *